Готуємося до ЗНО

Уже кілька років випускники шкіл України, що бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах (ВУЗах) проходять зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). За допомогою ЗНО визначається рівень їх знань і чи досить його для навчання у ВУЗі. Так що ж таке зовнішнє незалежне оцінювання, навіщо воно потрібне і як його пройти?
Тест (від англ. test - проба, испытание, исследование) - проба, випробування, дослідження) - це стандартизовані завдання, результат виконання яких дозволяє виміряти психофізіологічні й особистісні характеристики, а також знання, вміння і навички випробуваного. Тести досить широко застосовуються у психології та в педагогіці.
В Україні практика тестування абітурієнтів з'явилася нещодавно, хоча підготовка до його впровадження велася багато років. Головна мета введення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні - це забезпечення об'єктивності при оцінці знань випускників, створення умов, за яких визначати можливість вступу до ВУЗу зможе рівень знань абітурієнта, а не товщина гаманця його батьків.
Адже при зовнішньому незалежному оцінюванні відповіді випускника перевіряє не його шкільний учитель, що в силу тих або інших причин (особистої симпатії, родинних зв'язків і т.д.) може бути необ'єктивним, а незалежний екзаменатор, що не зв'язаний ні зі школою, ні з ВУЗом. А в цілому зовнішнє незалежне оцінювання проходить під контролем державного органа -Українського центра оцінювання якості освіти . Крім того, розвитку системи зовнішнього незалежного оцінювання в Україні сприяють ряд громадських організацій, як українських так і міжнародних.
І хоча система оцінки рівня знань за допомогою тестування має досить багато критиків і супротивників, та принаймні в найближчому майбутньому серйозної альтернативи у неї немає. Тому готуйтеся до тесів.

Безкоштовний інтернет - ресурс для вчителів та учнів "Яндекс. ЗНО" 

Немає коментарів:

Дописати коментар